Jinhua / Çin

Jinhua / Çin

Jinhua / Çin 
 
Jinhua, kardeş kentimiz Düren'in de kardeş kentidir. Düren ziyareti neticesinde yapılan görüşmeler sonucu kardeş kent olma talebi Jinhua’dan gelmiştir. Bu talep neticesinde 5 Temmuz 2010 tarihinde Jinhua Belediyesinden 6 kişilik bir heyet tarafından kentimize bir ziyaret gerçekleştirilmiş ve bu ziyaret esnasında “Kardeş Kent İyi Niyet Protokolü” imzalanmıştır.
 
Jinhua; Çin Halk Cumhuriyeti'nin doğusunda Zhejiang eyaletinde yaralan ve Wucheng, Jindong, Yiwu, Yongkang, Dongyang, Lanxi, Wuyi, Pujiang, Pan adlı 9 yerleşim biriminden oluşan 10.918 km2’ik alana kurulu bir şehirdir. 4,57 milyon nüfusa sahip Jinhua kenti uzun bir tarihe sahip olmanın yanısıra, Çin'in en turistik ve en yaşanabilir 10 kenti arasında yer almaktadır.
 
Jinhua, Çin'in güneydoğusundaki kıyı bölgesi ve kuzeybatısındaki karasal alan arasında köprü oluşturmakta olup, Çin'in kara taşımacılığının merkezlerinde biri konumundadır. Bünyesinde 400'den fazla fuarı barındıran gerçek bir ticaret kentidir. Dünyadaki en büyük günlük tüketim malları dağıtım merkezi olan Yiwu Küçük Eşya Pazarı ve Çin'in 1 numaralı, dünyanın ise en büyük 3 fuarından biri olan Yongkang Hırdavat Fuarı’na ev sahipliği yapmaktadır.
 
30 yıldan fazla bir süredir Düren (Almanya), Buffalo (Güney Afrika), Hollabrunn (Avusturya), Tochigi (Japonya), Gosford (Avusturalya), Kouvola (Finlandiya) ve Hammond (ABD) kentleriyle çok yakın kardeşlik ve dostluk ilişkileri sürmektedir.
 
31 Temmuz 2012 tarihinde Çin'den 6 kişilik resmi bir heyet Kdz.Ereğli'yi ziyaret etmiş olup, özellikle de şehir ulaşım ağları ve taşımacılık konularında karşılıklı görüşmeler ve sunumlar gerçekleştirmiştir.
 
Jinhua / China
 
Jinhua is our sister city, and Düren is the sister city. The visit to Düren came as a result of interviews with Jinhua, a sister city. As a result of this request, a delegation of 6 people from Jinhua Municipality made a visit to our city on July 5, 2010 and signed the "Sister City Goodwill Protocol" during this visit. Jinhua; It is a city of 10,918 km2, consisting of 9 settlements in Wuhan, Jindong, Yiwu, Yongkang, Dongyang, Lanxi, Wuyi, Pujiang, Pan, Jinhua city with a population of 4.57 million has a long history and is among the 10 most livable and livable cities of China. Jinhua bridges the coastal zone in the south-east of China and the terrestrial area in the north-west, and is one of the centers of China's land transportation. It is a real commercial city with more than 400 artifacts in its place. Yiwu Small Goods Market, which is the biggest daily consumer goods distribution center in the world, and Yongkang Hardware Expo, which is one of the biggest 3 fairs of China and No. 1 in the world, is hosting it. It is more than 30 years old, and very close friendship and friendship relations continue with the cities of Düren (Germany), Buffalo (South Africa), Hollabrunn (Austria), Tochigi (Japan), Gosford (Australia), Kouvola (Finland) and Hammond (USA). On July 31, 2012, an official delegation of 6 people from China visited Kdz.Ereğli and made mutual negotiations and presentations especially on city transportation networks and transportation issues.
Jinhua / Çin
Jinhua / Çin
Jinhua / Çin
Jinhua / Çin
Jinhua / Çin