Teknofest 2022 Teknoloji Yarışmaları Başvuruları Başladı!

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl 30 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. TEKNOFEST teknoloji yarışmaları ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve üzeri olmak üzere farklı yaş gruplarına yönelik düzenleniyor. 39 farklı kategoride gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2022 teknoloji yarışmaları arasında geçtiğimiz yıldan farklı olarak Dikey İniş Roket Yarışması, Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışması, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışması, Hyperloop Geliştirme Yarışması da yer alacak.

TÜBİTAK bu yıl Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’ndan İnsansız Hava Araçları Yarışmaları’na, Roket Yarışması’ndan Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması’na toplam 14 yarışmayla TEKNOFEST heyecanına ortak olacak.

TEKNOFEST teknoloji yarışmaları ile gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması amaçlanıyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da teknoloji yarışmalarına başvuran ve ön eleme aşamasını geçen takımlara malzeme desteği sağlanacak. Dereceye giren takımlara ise 6 milyon TL'nin üzerinde ödüller verilecek.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali hakkında detaylı bilgi ve başvurular için https://teknofest.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.