Belediye Plajı, Sezona Hazırlanıyor Başkan Posbıyık: Ereğli’de Bu Yaz Hareketli Geçecek

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yaz sezonu öncesi Belediye Plaj Tesisleri’nde ve Mesire Alanı’nda incelemelerde bulundu, hazırlıkları denetledi. Bu yaz Ereğli’ye hareketlilik getireceklerini söyleyen Başkan Posbıyık, “Plaj Tesislerimizi ve Aqua Parkı 17 Haziran’da hizmete açacağız” dedi.

Yaz aylarında, Batı Karadeniz Bölgesinin çekim merkezi haline gelen Kdz. Ereğli Belediyesi Sevgi, Barış Plajı ve Dostluk Mesire Alanı’nda sezon hazırlıkları başladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde başkan yardımcıları, daire müdürleri ve ilgili teknik personel ile plaj tesislerine giderek, hazırlıkları denetledi. Tamirat ve tadilat çalışmalarını yerinde gören Başkan Posbıyık, yapılması gereken çalışmalar ile ilgili birimleri görevlendirdi.

Aqua Parkı, mesire alanı, kumsalı, sosyal tesisleri ve belediyenin hizmet kalitesiyle yaz aylarının tercih noktası olan Belediye Plajı’nı 17 Haziran’da halkın hizmetine açmak için çalıştıklarını anlatan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Bugün başkan yardımcılarımız, müdürler ve ilgili arkadaşları toplayarak bölgemizdeki piknik alanları ve plajların, Aqua Parkın faaliyete geçme tarihi yaklaştığı için eksikliklerimizi tespit etmek üzere bir araya geldik.

Şu anda Kestaneci Mahallesi’ndeki piknik alanımız çok hareketli bir şekilde devam ediyor. Çok yakında 10. Kilometrede deniz kenarındaki piknik alanımızı da elden geçiriyoruz hizmete açılacak. Haziran’ın 16’sında okullarımız kapanıyor, hemen 17’sinde ise plajlarımızı ve Aqua Parkımızı açabilmek için büyük bir hızla çalışma yapıyoruz. Bugün bütün ünitelerle birlikte gezerek kendi alanlarında eksik olan yerleri görsünler ve eksiklikleri gidersinler diye bu geziyi yaptık. Faydalı olduğuna inanıyorum. İnşallah havalar bir an evvel ısınır, bu bölgede hizmet etmeye başlarız.

Pandemi, deprem gibi birçok konu vatandaşlarımızı üzdü, evlere kapattı. Depremde olan vakalar nedeniyle Ereğli halkı elinden geleni yaptı. Yardımlarını ulaştırdı ama orada giden canlarımız nedeniyle yaşadığı üzüntü, insanlarımızı içine kapattı. Acılarımızı içimizden atmamız mümkün değil ama bu yaz insanlarımızı biraz rahatlatmak için Ereğli’ye bir hareket getirmek istiyoruz. Hafta içi, hafta sonları bazen yerel sanatçılarla bazen dışarıdan getireceğimiz genç sanatçılarla başta müzik ve kültürel etkinliklerle Ereğli’de hareketli bir dönem yaşatmak için hazırlık yapıyoruz. Bozhane’de Haşlamanın yanındaki havuzumuz açıldı, şimdi ona kabin yapılıyor. Çocuklarımızın, velilerimizin çok büyük ilgisini çekiyor. Aynı zamanda önümüzdeki günlerde eski belediye binasının da inşaatına başlanacak. Yine Erdemir Sineması’nın altındaki 6 dönüm yeri bir kafe yapmak üzere ihaleye verdik. Orada da çalışmalar yakında başlıyor. Bütün Ereğli’de belediyemiz hem yaz, hem kış hazırlıklarına devam ediyor.