3 Sbd Ödülünden İlki Kdz Ereğli Belediyespor Paravolley Ve Para-Yelken Takımına Verildi

23. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında verilen ve Türkiye’nin Nobel’i olarak kabul edilen Sevgi, Barış, Dostluk (SBD) ödülünün ilki Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley ve Para-Yelken Takımı’na verildi.

Kdz. Ereğli 23. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali kapsamında verilen Sevgi, Barış, Dostluk ödülünün ilki Türkiye Şampiyonu olan Kdz. Ereğli Belediyespor Paravolley ve Para-Yelken takımına verildi.

Festival için alanda bulunan onbinlerce halkın önünde ödülü almak üzere Paravolley Takımı oyuncuları Takım Kaptanı Belediye Meclis Üyesi Tarkan Atik, Oytun Çalkap, Emircan Uzun, Emir Karaoğlu, Serkan Erseller, Nazım Erdoğan, Betül Tural, Sena Karaoğlu, Uğur Erdoğan, Recep Ateş, Atilla Altay ve Koordinatör Tanju İke ile Antranör Adem Çelik ile Para-Yelken Takımı sporcuları Büşra Nur Çelik, Furkan Erçin ve Emir Turnacıgil sahneye davet edildi. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ve torunları Tuva ve Duhan ile sahneye çıkarak SBD ödülünü takdim etti.

Başkan Halil Posbıyık, 12 branşta 900 sporcuya destek olan Kdz. Ereğli Belediyespor’un gençlere sahip çıkmayı sürdürdüğünü belirterek; “Türkiye Şampiyonu olan Paravolley Takımımızı ve dünyada derece yapan Para-Yelken Takımımızı kutluyorum, başarıların devam edeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Paravolley Takımı Kaptanı Belediye Meclis Üyesi Tarkan Atik ise “Ereğli İl olduğunda bu başarılarımızı daha da artıracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

SBD ödüllerinin diğerleri 6 Şubat depremlerinde kahramanlıklarıyla gururumuz olan Zonguldak’lı Madencilere ve Türk Halk Müziği’ne katkıları nedeniyle Arif Sağ’a verilecek.