Oyuncak Müzesi Eylül Ayı Atölye Programı

Oyuncak Müzesi Eylül Ayı Atölye Programı

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Müzesi Eylül ayı atölye programı açıklandı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Müzesi Koordinatörü Melih Tanrıkulu, Eylül ayı içerisinde Cumartesi günleri atölye çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı.

Oyuncak Müzesi Atölye çalışmalarına katılmak isteyen veliler 0372 310 01 44 numaralı telefondan ön kayıt yaptırabilirler.

Program şu şekilde:

16 EYLÜL 2023 CUMARTESİ , SAAT: 10.00 – 11.00

EN YAKIN DOSTUM KİTABIM / Okuma Atölyesi

Kitapseverler kitap kulübünde buluşuyor. İlk kitabımız Luis Sepulveda‘nın yazdığı “Martıya Uçmayı Öğreten Kedi”.

Eğitmen : Arzu Çetin – Türkçe Öğretmeni

Yaş Grubu: Kitapların yaşı yoktur ( 9-12)

Kontenjan : 12

Not: Atölyemiz iki haftada bir gerçekleştirilecektir.

23 EYLÜL 2023 CUMARTESİ, SAAT: 10.00 – 11.00

SUMİNAGASHİ  (JAPON EBRU SANATI ) ATÖLYESİ

Su tarihler boyunca doğanın ve sanatın vazgeçilmez bir parçası olmuştur.  Japon kökenli bir ebru sanatı türü olan Suminagashi ile tekrarı olmayan her biri özgün bir eser olarak kalan bu sanatı toprağın üzerinde doğada deneyimlemek soyut desenler oluşturmak , mekânsal özgürlüğü yaşayacak olmak oldukça heyecan verici olacak aynı zamanda o anın ,mekanın rüzgarın ,suyun eserlerimize dahil olmasına şahit olmak çocuklar için keşif dolu bir atölye sunacaktır.

Yaş Grubu : 9-10

Kontenjan :10

Öğretmen: Başak Duysak – Resim Öğretmeni

23 EYLÜL 2023 CUMARTESİ SAAT : 11.30 – 12.30

İNGİLİZCE OKUMA SAATİ - STORYTELLİNG ( THE VERY HUNGRY CATERPILLAR )

Hikayeler; İngilizceyi daha eğlenceli bir halde öğrenmenin yanı sıra, öğrencilerin kelime bilgilerini artırma ve zihinlerinde var olan kelimelerin cümle içerisinde belirli bir kurgu içerisinde nasıl kullanıldığını görmeleri açısından etkilidir. Kelime hazinesi dil öğrenme sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır, kelime bilgisi dil öğretiminin önemli parçalarından biri olduğundan ve öğrencilerin dilin yapısını öğrendikçe, Kelime öğrenimine de devam etmesi gerekliliği bulunmaktadır, hikayeler ve masallar dil öğreniminin ve o dilin kullanımının kalbidir. Hikayeler kelimeleri cümle, paragraf ve metnin tümü gibi daha büyük yapılar oluşturan birimler ve dilin temel taşları olarak öğrenimi kolaylaştırır.

Yaş Grubu: 10-13

Kontenjan: 12

Öğretmen: Meryem Ööztürk – İngilizce Öğretmeni

30 EYLÜL CUMARTESİ  SAAT: 10.00 – 11.00

KOLAJ ATÖLYESİ

Kolaj ya da kesyap, düz bir yüzey üzerine fotoğraf, gazete kâğıdı ve benzeri nesnelerin yapıştırılmasıyla ve bazen boya ile de karıştırılarak uygulanan bir resimleme tekniğidir. Resim alanından gelme bu terim, hazır ünitelerin bir araya getirilmesiyle oluşan kompozisyondur. Sanat etkinlikleri içerisinde en  çok tercih edilen etkinliklerden biri, kolaj çalışmasıdır. Hem çok küçük yaşlarda bile çok güzel eserler çıkması nedeni ile, hem de yaratıcılığı beslemesi açısından oldukça faydalı etkinliklerdir.

Yaş Grubu: 5-7 yaş

Kontenjan: 10

Görsel Sanatlar Öğretmeni : Fatma Zehra Bakkaloğlu

 

30 EYLÜL CUMARTESİ  SAAT : 11.30- 12.30

RİTİM ATÖLYESİ 

Ritim Atölyesi ile çocuklar müziklere ritim kalıpları ile eşlik eder ve müziğin ritmine uyum sağlamaya çalışır, ritim ve müzik arasındaki farkı kavrar.

Yaş Grubu: 5-7 yaş

Kontenjan: Kontenjan : 10

Müzik Öğretmeni: Didem Pınar Erdoğdu

 

Oyuncak Müzesi Eylül Ayı Atölye Programı