Başkan Posbıyık, Muhtarlar Günü’nü Kutladı

Başkan Posbıyık, Muhtarlar Günü’nü Kutladı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Posbıyık, mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Muhtarlık kurumu, yerel demokrasinin en köklü yönetim modeli olarak 1829 yılından bu yana faaliyetini sürdürmektedir. Ülkemizde demokrasinin temel taşlarından biri olan muhtarlarımız, toplumumuzun temel ihtiyaçlarını karşılamada ve yerel yönetimlerle vatandaşlarımız arasında önemli bir bağ kurmada büyük bir rol oynamaktadırlar.

2015 yılından itibaren muhtarlarımızın karşılaştıkları sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin yaklaşımların ortaya konabilmesi, temel ihtiyaçların belirlenebilmesi amacıyla 19 Ekim, Muhtarlar Günü olarak kutlanıyor.

Her zaman köy ve mahallelerimizin kalkınması ve refahı için çalışmış, halkımızın sesi olan muhtarlarımız, vatandaşların devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı oluyor, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından olan katılımcılığın sağlanmasında,  birlikte hareket etme yeteneğinin gelişmesinde önemli bir görev üstleniyorlar.

Kdz. Ereğli Belediyesi olarak 31 mahalle muhtarımız başta olmak üzere 3 belde, 7 bölgedeki 137 muhtarımızla halkımıza hizmet götürmek için işbirliği modeli oluşturuyor, kentimizin sorunlarını birlikte aşıyoruz.

Muhtarların taleplerini hiçbir bürokratik engelle karşılaşmadan Belediyemize ulaştırabilmesi ve çözüm yollarını birlikte bulmak konusunda çok titiz bir yaklaşımımız var. Bunun güzel sonuçlarını alıyoruz. Muhtar arkadaşlarımla hep birlikte daha yaşanabilir, daha huzurlu ve daha güzel bir geleceğe ulaşmak için omuz omuza çalışmaya çaba gösteriyoruz.

Bugün aramızda olmayan çok değerli muhtarlarımıza da Allahtan rahmet diliyor,

Ereğli’ye ve köylere yaptıkları çok değerli hizmetlerle gözümüzde ve gönlümüzde büyüyen tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü sevgi, barış ve dostluk duygularımla kutluyorum.”