Kadir Gecesi’nde Geleneksel İftar’a Davet

KADİR GECESİ’NDE GELENEKSEL İFTAR’A DAVET

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 31 Mayıs Cuma akşamı Erdemir ofisi ile Elif Otel arasındaki sahil bandında gerçekleşecek iftar yemeği ve Amfi Tiyatro’da yapılacak Mevlid programına tüm bölge halkını davet etti.

Kdz. Ereğli Belediyesi, 31 Mayıs Cuma gününü 1 Haziran Cumartesi gününe bağlayan gece idrak edilecek olan Kadir Gecesi nedeniyle düzenlenecek geleneksel iftar yemeği ve Mevlid-İ Şerif programı için hazırlıklarını tamamladı. İftar programı hazırlıkları on bin kişinin katılımı öngörülerek yapılıyor.

Başkan Posbıyık, Kadir Gecesi programının Elif Otel ile Erdemir idari binası arasında kalan Sahil bandında 19.45’de başlayacağını belirtti.

Posbıyık, yaklaşık on bin kişinin katılımı ile gerçekleşecek iftar yemeğinin ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Yıldırım’ın konuşmacı olarak katılacağı ilahi dinletisi ve semazen gösterilerinin de yer aldığı Mevlid-İ Şerif programının saat 23.00’te Amfi Tiyatro’da gerçekleşeceğini açıkladı.

Başkan Posbıyık tüm bölge halkını iftar yemeği ve Mevlid-Şerif programına davet etti.