Başkan Posbıyık, İftar Verdi

 

BAŞKAN POSBIYIK, İFTAR VERDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçe protokolüne iftar verdi. Katılımcılara teşekkür eden Başkan Posbıyık; “Kadir gecesi geleneksel iftarımıza tüm halkımızı ve sizleri davet ediyoruz” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçe yöneticileri, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, oda başkanları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve basın mensuplarından oluşan ilçe protokolüyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu başta olmak üzere yoğun katılımın olduğu gecede Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık misafirlerini kapıda karşıladı.

Başkan Posbıyık, katılımcılara teşekkür ederek Cuma akşamı gerçekleşecek geleneksel Kadir Gecesi iftarına davet etti.
Posbıyık şunları söyledi: “İlçemizde huzur içinde bir Ramazan ayı geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu ortamı bizlere sağlayan bütün görevlilere ve yetkililere şükranlarımı sunuyorum. İnşallah her günümüz böyle huzur, mutluluk içinde geçer. Allah nasip ederse Cuma günü akşamı geçmiş yıllarda geleneksel hale getirdiğimiz Erdemir Genel Müdürlüğü ile Elif Otel arasındaki sahil bandında iftarımız olacak. Kadir gecesi iftarında halkımızla protokolümüzü bir araya getireceğiz. Sevginin, barışın, dostluğun ön planda olduğu huzurlu bir akşam geçirebilmek için böyle bir ortam hazırlıyoruz. Tüm halkımızı Kadir gecesinde düzenleyeceğimiz iftar programına davet ediyorum. Aynı zamanda teravih namazından sonra Amfi Tiyatro’da ilahi gruplarının katılımı ve Prof. Dr. Mustafa Yıldırım hocamızın konferansının da olacağı Kadir gecesi programımız olacak. Kadir gecesi akşamını huzur içinde güzel bir ortamda geçireceğimize inanıyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu günler diliyorum. Ramazan bayramınız şimdiden kutlu olsun.”

İftar programında Kur’an tilaveti ve semazen gösterimi gerçekleştirilirken konuklara şerbet ikramında bulunuldu.