Başkan Posbıyık’tan Başsağlığı Mesajı

 

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybeden vardiya formeni Hasan Akbaş’ın cenaze törenine katılan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ailesine, sevenlerine ve Erdemir camiasına başsağlığı diledi.

Karadeniz Ereğli'de kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) geçirdiği iş kazasında vücudunda ciddi derecede yanıklar oluşan ve sevk edildiği İzmit Derince Devlet Hastanesi yanık ünitesinde hayatını kaybeden formen Hasan Akbaş için cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye katılan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, merhum Hasan Akbaş'ın ailesine, sevenlerine ve Erdemir camiasına başsağlığı diledi.

Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Ereğli'mizin ekonomisi için çeliğe hayat veren, ülkemizi kalkındırmak ve geliştirmek için canı ve kanı ile savaş veren emekçi arkadaşlarımızdan birini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum.

Erdemir’deki iş kazası sonrası ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayata tutunamayan vardiya formeni Hasan Akbaş kardeşimizi, bugün Erdemir Sağlık Tesisleri’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurladık. Allah onu nur içerisinde yatırsın. Ailesine, sevenlerine ve Erdemir camiasına başsağlığı diliyorum. Babasına doku nakli için askerden izne gelen ve Babalar gününde babasını toprağa vermek zorunda kalan Muhammed kardeşimize şifa ve sabır diliyorum. “

Törenin ardından merhum Hasan Akbaş'ın cenazesi Ereğli'ye bağlı Ova köyüne gönderildi.