İşte Festival Programı!

 

İŞTE FESTİVAL PROGRAMI!

POSBIYIK: 5 YIL ARANIN ARDINDAN YENİDEN ‘SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK’ DİYECEĞİZ

5-6-7 Temmuz’da yapılacak olan 21. Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin programı tanıtım etkinliğiyle açıklandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık “Tüm Türkiye’yi sanat, spor, söyleşi, halk dansları, canlı performanslar, kültürel etkinlikler ve müziğin dopdolu yaşanacağı Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük festivaline davet ediyorum” dedi.

Kdz. Ereğli’de bu yıl 21’incisi gerçekleştirilecek Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nin programı düzenlenen etkinlikle kamuoyuna açıklandı.

Sahil bandı süs havuzu çevresinde düzenlenen festival tanıtım etkinliğine Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri katıldı. Etkinliğe Ereğli halkı büyük ilgi gösterdi.

Müzik dinletilerinin gerçekleştirildiği etkinlikte vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu, havuzda su gösterileri yapıldı.

POSBIYIK: YENİDEN ‘SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK’ DİYECEĞİZ

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 5 yıl aranın ardından yeniden ‘Sevgi, Barış ve Dostluk’ diyeceklerini belirterek “5-6-7 Temmuz’da Tüm Türkiye’yi sanat, spor, söyleşi, halk dansları, canlı performanslar, kültürel etkinlikler ve müziğin dopdolu yaşanacağı Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük festivaline davet ediyorum” dedi.

Dopdolu bir festival programı hazırladıklarını anlatan Posbıyık, şunları söyledi:

“3 gün sürecek olan festivalin gündüz programlarında kültür, sanat ve spor ağırlıklı bir çok etkinlik gerçekleştirilecek. Yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda sanatçının katılacağı Anadolu sanatları sergisi Ereğli festivalinde olacak. 8 ülkeden gelecek halk dansları grupları gösteriler yapacak. Cehennemağzı Mağaraları’nda klasik müzik dinletileri ve Tango gösterileri olacak. Trio Opal grubu konser verecek. Sahil bandında çocuk tiyatrosu sanatçıları oyunlar sahneleyecek. Mim sanatçıları, dünyanın pek çok ülkesinden gelen sokak sanatçıları festival boyunca gösteriler yapacak. Ünlü yazarların söyleşi ve imza günleri festivalde yer alacak. Ünlü futbolcuların katılacağı veteranlar futbol müsabakaları ile su sporları ve eğlenceleri gerçekleştirilecek. Festivalde ayrıca piknik, tarih ve doğa gezileri de düzenlenecek. Festivalin konser bölümünde ilk akşam Gülşen ve Volkan Konak, ikinci akşam Hadise ve Murat Boz, üçüncü akşam Koray Avcı ve Yıldız Tilbe halkımızla buluşacak.”

-AMACIMIZ EREĞLİ’NİN TANITIMI VE EKONOMİK HAREKETLİLİK-

Posbıyık, amaçlarının Ereğli’nin tanıtımı ve ekonomik hareketliliğin sağlanması olduğunu söyleyerek konuşmasını şu şekilde tamamladı:
“Ereğli bütün Türkiye ve Avrupa tarafından bu sene bir kez daha alkışlanacak. Yani şunu ifade etmeye çalışıyorum. Sadece ünlü sanatçılar değil sanat, kültür, bu festivalde her şey var. Bizim en büyük amacımız Karadeniz Ereğli’yi tanıtmak. Aynı zamanda Ereğli'ye ekonomik hareketlilik yaşatmak. Bunda geçtiğimiz yıllarda çok başarılı olduk, bu dönemde de başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum.

Bu festivalin ve Ereğli'nin en iyi noktaya ulaşması için gayretlerini ortaya koyan bütün arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.”

Kaymakam İsmail Çorumluoğlu da Ereğli festivallerinin önemine değindi. Çorumluoğlu “Ben daha önce 19 Mayıs’taki o ambiyansı görünce hakikaten Kdz. Ereğli festivallerinin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamış olduk. İnşallah kazasız, belasız güzel, mutlu, huzurlu, sağlıklı bir festival geçiririz. Ben şimdiden değerli belediye başkanımız ve emeği geçen değerli çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum” dedi.

Ressam Adnan Turan, alanda yaptığı Ereğli tablosunu Kaymakam Çorumluoğlu’na hediye etti.