Posbıyık, İmamoğlu’na Destek İçin İstanbul’da

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Pazar günü yapılacak olan İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu’na destek için İstanbul’a gitti. Posbıyık, Büyükçekmece mitingi sonrasında İmamoğlu ile bir araya geldi. İmamoğlu'dan Ereğlililere mesaj var.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek için İstanbul’a gitti.

İmamoğlu’nun seçim çalışmalarına destek veren Başkan Posbıyık, Büyükçekmece’de gerçekleştirilen mitinge katıldı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile birlikte Pazar gününe kadar seçim çalışmalarını İstanbul’da sürdürecek olan Başkan Posbıyık, miting sonrası bir süre Ekrem İmamoğlu ile sohbet etti.

İMAMOĞLU: 7 TEMMUZ’DA EREĞLİ’DEYİM

Kdz. Ereğli’ye selamlarını ileten Ekrem İmamoğlu “Türkiye’nin Nobel’i olan Sevgi Barış Dostluk ödülü için hazırlanan görsellerde yazan ‘Belediye Başkanı’ ifadelerinden dolayı sizi zor durumda bırakmaya çalıştıklarını biliyorum Halil abi. Karadeniz’in incisi bölgemizin değerli kenti Ereğli ailesine selamlarımı iletiyorum. 7 Temmuz’da Ereğli’deyim” dedi.

POSBIYIK NELER SÖYLEMİŞTİ?

Kdz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık "Sevgi Barış Dostluk Ödülü"ne ilişkin yaptığı açıklamada daha önce şu çağrıyı yapmıştı:

"İstanbul’da yaşayan Ereğlili, Zonguldaklı, Bartınlı, Karabüklü hemşerilerimize ve bu bölgede yaşayan insanlarımıza çağrıda bulunuyorum: El ele kol kola verip hep beraber büyük çaba içerisinde olun.

İstanbul artık sevginin, barışın, dostluğun kenti olacak. Yani, bizim olacak. İstanbul artık halka yardım eden belediye olacak. İstanbul cemaatlere, vakıflara, bilmediğimiz yerlere büyük paraların kaydırıldığı, halka aktarılması gereken kaynakların başka mecralara sürüklendiği bir kent olmaktan çıkarılacaktır. Dolayısıyla halkın refahtaki payı yükselecektir. Zonguldaklıların, Ereğlililerin, Bartınların, Karabüklülerin bu bölgede yaşayan insanlarımızın da refahları yükselecektir. Bunların temsilcisi biziz.

Ben de Halil Posbıyık olarak, Ereğli Belediye Başkanı olarak kendimi görevli görüyorum ve oradaki insanlarımıza İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle ortaya çıkacak refahtan pay almalarının aracısı olacağıma söz veriyorum. Ama onlardan rica ediyorum. Sadece oy vermek değil, oy kazandırmak için bugünden itibaren çaba göstermelerini, çalışmalarını istiyorum. Ben de bir müddet sonra İstanbul’dayım. Her gün Zonguldaklılarla, Bartınlılarla, Karabüklülerle tanıdığımız bütün dostlarımızla birlikte İstanbul için çaba göstereceğiz.

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ MÜCADELESİ

Konu sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı değil, ülkenin geleceği, demokrasi ve hukukun üstünlüğü mücadelesidir, önemli bir başlangıçtır. Bizler de İstanbul’da olacağız hep birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. "